Dopoledne si zalyžujete, v poledne poobědváte v nejvyšším mrakodrapu světa a večer přespíte v poušti. Nebo si zajdete na nejdražší drink vašeho života. Na tržišti nakoupíte diamanty i orientální koření. Ale můžete se třeba projet i ve Ferrari a k tomu přidat hole-in-one.

Návštěva Dubaje je povinností pro každého, kdo si umí užít luxusní cestování. Město, které se topí v bohatství, nabízí nezapomenutelné zážitky při romantickém výletu i rodinné dovolené. Připravili jsme pro vás deset tipů, které při příští návštěvě Emirátů nesmíte propásnout.

1. Vodní ráj pro děti i dospělé

Dopřejte svým dětem luxusní dobrodružství v Aquapark Aquaventure. Na neuvěřitelných atrakcích se vyřádí tak, že dlouho nebudou mít náladu na zlobení. I vy můžete podlehnout a vyzkoušet divoké tobogány s proskleným tunelem, kdy kolem vás budou proplouvat žraloci nebo rejnoci, a prudké skluzavky, které vám zvýší hladinu adrenalinu. Vodní zábavní park Aquaventure je propojen s širokou písečnou pláží, kde můžete všechny zážitky v klidu vstřebávat a odpočívat. Aquapark Aquaventure najdete u hotelu Atlantis v letovisku na palmovém ostrově Jumeirah.

Načítám

2. Večeře v oblacích

V Dubaji existuje mnoho skvělých restaurací, ať už s michelinským oceněním nebo bez něj. Jedna je ale přece jen výjimečná: v At.mosphere je zaručen kulinářský zážitek s neuvěřitelným panoramatickým výhledem na město. Restaurace je totiž v nejvyšší budově na světě – Burdj Khalifa neboli Chalífově věži. Restauraci najdete ve 122. patře ve výšce 442 metrů, pouhé dvě patra pod nejvyšší vyhlídkou. Luxusně zařízená At.mosphere pro 210 hostů je rozdělena na dvě restaurace. V At.mosphere Grill si zajděte na oběd nebo večeři, do At.mosphere Lounge na lehké občerstvení. Gastronomické speciality se tady samozřejmě připravují z těch nejlepších surovin a uspokojí i nejnáročnější hosty.

Načítám

3. Elitní noční život

Vydejte se užít si noc do jednoho z nejvyhledávanějších klubů na světě – Provocateur Dubai, který sídlí v resortu Four Seasons. Byl prvním americkým nočním klubem, který svoji filosofii importoval do Spojených arabských emirátů a dnes je povinnou zastávkou smetánky z celého světa. Provocateur Dubai je pobočkou newyorského podniku, britskou stopu najdete v Toy Room. V Londýně jde o jeden z nejexkluzivnějších klubů a Toy Room v Dubaji má stejně dobrou pověst. I tady se podařilo vytvořit příjemnou atmosféru a v komorním prostředí je pro hosty připraveno to nejlepší z hip-hop a R&B. Dubajský Toy Room najdete v působivém Al Murooj Rotana Hotel.

Načítám

4. Burj Al Arab: perla Dubaje

Nepřehlédnutelný hotel Burj Al Arab je ikonou Dubaje, stejně jako Big Ben v Londýně nebo Eiffelova věž v Paříži. Díky absolutnímu luxusu se dostal do Guinnessovy knihy rekordů a s výškou 321 m a tvarem plachetnice je také jednou z nejobdivovanějších staveb světa. Stojí na umělém ostrově nedaleko od pláže a jeho návštěva je opravdovým zážitkem. A také povinnou zastávkou v Dubaji.

Načítám

5. Chuť zlata a diamantů

Dubaj se topí v penězích a bohatství, které je nutné prožít. V kavárně Scoopi si dejte kopeček zmrzliny Black Diamond za 817 dolarů, která je vyrobena z italských lanýžů, íránského šafránu a 23 karátů jedlého zlata. V baru Skyview v hotelu Burj Al Arab zase ochutnejte nejexkluzivnější pití, za koktejly s diamanty a zlatým prachem zaplatíte až 4 000 dolarů. Vůbec nejdražší zákusek světa v Bloomsbury v Dubai Mall vyjde na 1 000 dolarů a připravují ho z italské čokolády, ugandských vanilkových bobů a jahod ponořených do 23karátového zlata. Dobrou chuť.

Načítám

6. Půvab dubajských tržišť

V Dubaji mají své obchody všechny módní značky světa, vydejte se ale také nakupovat na místní tržiště. Zažijete atmosféru starých dob a odvezete si unikátní dárek. Rozhodně nezapomeňte na trh s kořením, kde vám přátelští obchodníci poradí, jak obohatit svoji kuchyni o nové chutě. Na tržišti zlata jsou zase obchody přeplněny oslnivými diamanty, stříbrem a samozřejmě i zlatem. Pokud chcete něco speciálního, zdejší klenotníci vám rádi vyhoví a šperky přizpůsobí dle vašeho přání. Mají v tom dlouholeté zkušenosti, většinou jde o rodinné podniky. Stejně jako na trhu textilií, kde si můžete vybrat z neuvěřitelně pestré nabídky ručně tkaných koberců, třpytivých šátků a sárí. Na trhu parfémů zase nechte své smysly omámit všemi vůněmi arabského světa.

Načítám

7. Lyžování uprostřed pouště

Přestože je Dubaj městem obklopeným nedozírnou vyprahlou pouští, i tady můžete zažít zimu. Na první pohled nemožné se i v tomto případě stalo skutečností a ve městě bylo přesně před deseti lety otevřeno lyžařské středisko v obřím obchodním centru Mall of the Emirates. Ve Ski Dubaj najdete zastřešenou horu s pěti sjezdovkami – nechybí černá, jediná pod střechou na světě. Nejdelší sjezdovka má úctyhodných 400 metrů. Lyžařskou výstroj vám půjčí, vyzkoušejte také sáňkářské tratě, tobogán, ledovou skluzavku anebo místo, kde si vaše děti mohou postavit sněhuláka.

Načítám

8. Adrenalin ve Ferrari

Vydejte se za adrenalinem do Abú Dhabí – druhého nejvýznamnějšího města Spojených arabských emirátů po Dubaji. Nasedněte do Ferrari a projeďte si světoznámý a vyhledávaný okruh formule 1 Yas Marina. Má 21 zatáček a průměrná rychlost na trati se pohybuje okolo 200 km/h. Extrémně rychlé úseky, dlouhé rovinky a mírné zatáčky střídají divoké zákruty. Okruh byl vybudován na umělém ostrově Yas a jeho součástí je také největší krytý zábavní park na světě Ferrari World s mnoha nejrůznějšími atrakcemi. Nejslavnější z nich je Formula Rossa – přes 2 kilometry dlouhá horská dráha, kde zažijete rychlost 240 km/h. Jde o vůbec nejrychlejší horskou dráhu na Zemi.

Načítám

9. Golf vždy a všude

Dubaj je – díky příjemným teplotám a špičkovým hřištím – ideální golfovou destinací pro zimní sezónu. Golfové hřiště Majlis bylo otevřeno již v roce 1988 a je nejstarší na Středním východě. Tato osmnáctka měří přibližně 6,7 km, má par 72 a je vhodná pro golfisty všech úrovní. V těsné blízkosti se pak nachází hřiště Montgomerie Dubai se slavnou 13. jamkou, jež má tvar Spojených arabských emirátů, a největším greenem na světě o rozloze až 5 400 m2, což je asi 9 běžných greenů.

Načítám

10. Pouštní dobrodružství

Unikněte stresu města a odpočívejte uprostřed písečných dun. V luxusním resortu a lázních Al Maha Desert Resort & Spa najdete jen asi hodinu jízdy od Dubaje klidné, bezpečné a přátelské místo. Ze svého apartmánu s vyhřívaným bazénem můžete pozorovat hvězdy pouště: gazely a přímorožce arabské. O vaši pohodu se postarají v lázních nebo v restauraci, kde vaří jak mezinárodní kuchyni, tak místní speciality. A pokud budete chtít, večeři vám naservírují v romantickém prostředí písečných dun. V poušti, která je nejen přehlídkou volně žijících zvířat, ale i dědictvím beduínů, zažijete nezvyklá dobrodružství. Prozkoumat exotický kraj můžete na koni, v silném autě nebo i pěšky.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat