10 důvodů, proč se na zimu vrátit do Dubaje

Zážitky Dobrodružství

Návštěva Dubaje je povinností pro každého, kdo si umí užít luxusní cestování. Město, které se topí v bohatství, nabízí nezapomenutelné zážitky při romantickém výletu i rodinné dovolené. Připravili jsme pro vás 10 tipů, které při příští návštěvě Emirátů nesmíte propásnout.

 

Dubaj

 

Vydejte se s námi do „zlatého města“, kde není nic nemožné

Dopoledne si zalyžujete, v poledne poobědváte v nejvyšším mrakodrapu světa a večer přespíte v poušti. Nebo si zajdete na nejdražší drink svého života. Na tržišti nakoupíte diamanty i orientální koření. Ale můžete se třeba projet i ve Ferrari a k tomu přidat hole-in-one.

1. Vodní ráj pro děti i dospělé

Dopřejte svým dětem luxusní dobrodružství v Aquapark Aquaventure. Na neuvěřitelných atrakcích se vyřádí tak, že dlouho nebudou mít náladu na zlobení. I vy můžete podlehnout a vyzkoušet divoké tobogány s proskleným tunelem, kdy kolem vás budou proplouvat žraloci nebo rejnoci, a prudké skluzavky, které vám zvýší hladinu adrenalinu. Vodní zábavní park Aquaventure je propojen s širokou písečnou pláží, kde můžete všechny zážitky v klidu vstřebávat a odpočívat. Aquapark Aquaventure najdete u hotelu Atlantis The Palm v letovisku na palmovém ostrově Jumeirah.

Dubaj Aquapark Aquaventure shutterstock_294849332

 

 

2. Večeře v oblacích

V Dubaji existuje mnoho skvělých restaurací, ať už s michelinským oceněním nebo bez něj. Jedna je ale přece jen výjimečná: v At.mosphere je zaručen kulinářský zážitek s neuvěřitelným panoramatickým výhledem na město. Restaurace je totiž v nejvyšší budově na světě – Burdj Khalifa neboli Chalífově věži. Restauraci najdete ve 122. patře ve výšce 442 metrů, pouhé dvě patra pod nejvyšší vyhlídkou. Luxusně zařízená At.mosphere pro 210 hostů je rozdělena na dvě restaurace. V At.mosphere Grill si zajděte na oběd nebo večeři, do At.mosphere Lounge na lehké občerstvení. Gastronomické speciality se tady samozřejmě připravují z těch nejlepších surovin a uspokojí i nejnáročnější hosty.

Dubaj Burj Khalifa shutterstock_704369332

 

3. Elitní noční život

Vydejte se užít si noc do jednoho z nejvyhledávanějších klubů na světě – Provocateur Dubai, který sídlí v resortu Four Seasons. Byl prvním americkým nočním klubem, který svoji filosofii importoval do Spojených arabských emirátů a dnes je povinnou zastávkou smetánky z celého světa. Provocateur Dubai je pobočkou newyorského podniku, britskou stopu najdete v Toy Room. V Londýně jde o jeden z nejexkluzivnějších klubů a Toy Room v Dubaji má stejně dobrou pověst. I tady se podařilo vytvořit příjemnou atmosféru a v komorním prostředí je pro hosty připraveno to nejlepší z hip-hop a R&B. Dubajský Toy Room najdete v působivém Al Murooj Rotana Hotel.

Dubaj Toy Room

 

4. Burj Al Arab – perla Dubaje

Nepřehlédnutelný hotel Burj Al Arab je ikonou Dubaje, stejně jako Big Ben v Londýně nebo Eiffelova věž v Paříži. Díky absolutnímu luxusu se dostal do Guinnessovy knihy rekordů a s výškou 321 m a tvarem plachetnice je také jednou z nejobdivovanějších staveb světa. Stojí na umělém ostrově nedaleko od pláže a jeho návštěva je opravdovým zážitkem. A také povinnou zastávkou v Dubaji.

Dubaj Burj Al Arab shutterstock_1431750602

 

5. Chuť zlata a diamantů

Dubaj se topí v penězích a bohatství, které je nutné prožít. V kavárně Scoopi si dejte kopeček zmrzliny Black Diamond za 817 dolarů, která je vyrobena z italských lanýžů, íránského šafránu a 23 karátů jedlého zlata. V baru Skyview v hotelu Burj Al Arab zase ochutnejte nejexkluzivnější pití, za koktejly s diamanty a zlatým prachem zaplatíte až 4000 dolarů. Vůbec nejdražší zákusek světa v Bloomsbury v Dubai Mall vyjde na 1000 dolarů a připravují ho z italské čokolády, ugandských vanilkových bobů a jahod ponořených do 23karátového zlata.

Dubaj diamant istock_000083991861_double

 

6. Půvab dubajských tržišť

V Dubaji mají své obchody všechny módní značky světa, vydejte se ale také nakupovat na místní tržiště. Zažijete atmosféru starých dob a odvezete si unikátní dárek. Rozhodně nezapomeňte na trh s kořením, kde vám přátelští obchodníci poradí, jak obohatit svoji kuchyni o nové chutě. Na tržišti zlata jsou zase obchody přeplněny oslnivými diamanty, stříbrem a samozřejmě i zlatem. Pokud chcete něco speciálního, zdejší klenotníci vám rádi vyhoví a šperky přizpůsobí dle vašeho přání. Mají v tom dlouholeté zkušenosti, většinou jde o rodinné podniky. Stejně jako na trhu textilií, kde si můžete vybrat z neuvěřitelně pestré nabídky ručně tkaných koberců, třpytivých šátků a sárí. Na trhu parfémů zase nechte své smysly omámit všemi vůněmi arabského světa.

Dubaj trh koření shutterstock_176188190

 

7. Sníh uprostřed pouště

Zalyžovat si na Arabském poloostrově? Ale samozřejmě. Ski Dubai je krytý lyžařský areál, který je součástí Mall of the Emirates, jednoho z největších nákupních center na světě. Pouhý zážitek z hebkého prašanu je ale na Dubaj málo. V areálu lze pozorovat kolonii tučňáků, která se tu má, jak jinak, než jako v pohádce. Hlavně rodiny s dětmi ocení nabídku Breakfast with Penguin Walk.

Dubaj Ski Dubaj shutterstock_1591806772

 

8. Adrenalin ve Ferrari

Vydejte se za adrenalinem do Abú Dhabí – druhého nejvýznamnějšího města Spojených arabských emirátů po Dubaji. Nasedněte do Ferrari a projeďte si světoznámý a vyhledávaný okruh formule 1 Yas Marina. Má 21 zatáček a průměrná rychlost na trati se pohybuje okolo 200 km/h. Extrémně rychlé úseky, dlouhé rovinky a mírné zatáčky střídají divoké zákruty. Okruh byl vybudován na umělém ostrově Yas a jeho součástí je také největší krytý zábavní park na světě Ferrari World s mnoha nejrůznějšími atrakcemi. Nejslavnější z nich je Formula Rossa – přes 2 km dlouhá horská dráha, kde zažijete rychlost 240 km/h. Jde o vůbec nejrychlejší horskou dráhu na Zemi.

Dubaj Ferrari shutterstock_327892124

 

9. Golf vždy a všude

Dubaj je – díky příjemným teplotám a špičkovým hřištím – ideální golfovou destinací pro zimní sezónu. Golfové hřiště Majlis bylo otevřeno již v roce 1988 a je nejstarší na Středním východě. Tato osmnáctka měří přibližně 6,7 km, má par 72 a je vhodná pro golfisty všech úrovní. V těsné blízkosti se pak nachází hřiště Montgomerie Dubai se slavnou 13. jamkou, jež má tvar Spojených arabských emirátů, a největším greenem na světě o rozloze až 5400 , což je asi 9 běžných greenů.

Dubaj golf shutterstock_24731917

 

10. Pouštní dobrodružství

Unikněte stresu města a odpočívejte uprostřed písečných dun. V luxusním resortu a lázních Al Maha Desert Resort & Spa najdete jen asi hodinu jízdy od Dubaje klidné, bezpečné a přátelské místo. Ze svého apartmánu s vyhřívaným bazénem můžete pozorovat hvězdy pouště: gazely a přímorožce arabské. O vaši pohodu se postarají v lázních nebo v restauraci, kde vaří jak mezinárodní kuchyni, tak místní speciality. A pokud budete chtít, večeři vám naservírují v romantickém prostředí písečných dun. V poušti, která je nejen přehlídkou volně žijících zvířat, ale i dědictvím beduínů, zažijete nezvyklá dobrodružství. Prozkoumat exotický kraj můžete na koni, v silném autě nebo i pěšky.

Dubaj poušť h861ah0g

 

Vybrané ubytování


Tipy na další zážitky

Trekking za úplňku na Kilimandžáru

Trekking za úplňku na Kilimandžáru

Když horolezci stoupají po svazích, měsíční světlo se odráží od ledovců a vrhá na led třpytivou záři. Výstup na Kilimandžáro za úplňku je neskutečný zážitek.

Objevte více
Expedice za polární kruh

Expedice za polární kruh

Antarktida patří mezi opravdové výzvy, ne každý si ale na ni troufne. Můžeme vám každopádně zaručit, že pokud se odhodláte, zážitek to bude neopakovatelný.

Objevte více
Z výšky Burj Al Arab na hrb velblouda

Z výšky Burj Al Arab na hrb velblouda

Vydejte se také na okraj Dubaje do kempu uprostřed pouště, kde kromě tradiční arabské kávy, kterou dostanete na uvítanou, můžete ochutnat i velbloudí maso.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Emirát Dubaj je vždy připraven nabídnout svým hostům zážitky, na které se nezapomíná.“

Kristýna Kopečková

Senior Private Travel Designer / Product Manager