Dubaj – město, o kterém se mluví

Zážitky Prodloužený víkend
Moderní budovy i nádherné písečné pláže, zábavní parky a takřka nekonečné množství atrakcí, největší nákupní galerie světa Dubai Mall, přehlídka nejprogresivnější architektury a technologií, řada golfových resortů nejvyšší úrovně a hlavně prvotřídní služby pro ty nejnáročnější cestovatele. 
1450x674 Dubaj, město, o kterém se mluví shutterstock_234362962

 

Ráj luxusu, nakupování, vynikajícího jídla a nočního života

Dubaj je město plné zážitků pro každého. Dopřejte si prodloužený víkend spojený s taneční party přímo v hotelu. Zaleťte si na pláž, která je zalitá sluncem po celý rok, zajděte si na nákupy a užijte si restaurace světoznámých jmen. Podívejte se na krmení ryb v obrovském akváriu a projeďte tobogánem mezi žraloky.

Netradiční nákupy v pouštní oáze

Někdejší ospalý obchodní přístav se téměř rychlostí blesku neuvěřitelně proměnil ve fascinující ráj plný zábavy, vysokých mrakodrapů a špičkových obchodů. Tajemný šejk Muhammad, tvrdý obchodník, neznající slovo „ne“, se před lety rozhodl změnit Dubaj ve vyhledávané letovisko – oázu v poušti.

Jedním z důvodů, proč navštívit Dubaj je nakupování. To tu totiž opravdu nemá obdoby. Vaše cesta začíná v nákupním centru Souk Madinat, kde vás povozí po vodních stezkách lodní taxi od jednoho obchodu k druhému. Nakupte luxusní kousky do svého šatníku v některých ze 75 butiků a pak naberte síly v jedné z více než 20 populárních restaurací, barů a kaváren.

Aby arabští obyvatelé ukázali své bohatství, vytvořili 3 umělé poloostrovy z písku, na kterých vyrostla vznosná obchodní centra. Jen pro zajímavost – písek, který při výstavbě spotřebovali, by více než 2x zaplnil Empire State Building v New Yorku.

1032x554 Dubaj, město, o kterém se mluví shutterstock_16566973

 

Lyžování v 50 °C? A proč ne!

Teploty tu sice šplhají až k 50 °C, ale v Dubaji je možné všechno. Nebudete lyžovat na písku, ale na uměle vytvořeném sněhu v nejdelší kryté sjezdovce na světě. A rozdíl ani nepoznáte. Ve Ski Dubai si užijete zábavu s celou rodinou – kromě lyžování můžete jezdit na snowboardu nebo se jen koulovat se svými nejbližšími. Sjezdovku s lanovkou najdete v obrovském nákupním centru Mall of the Emirates, který má stovky luxusních obchodů, restaurací a barů, dále kina a bowlingové dráhy.

Po náročném dni spočinete v luxusním hotelu One&Only The Palm, kde se pohodlně ubytujete přímo na soukromé pláži. Budete si vychutnávat panoramatické výhledy a jídlo ve vynikající restauraci Zest, kde vám naservíruje slavný šéfkuchař Yannick Alléno italské nebo asijské pokrmy. Ten doporučuje hovězí maso Wagyu s houbami shitake a teriyaki omáčkou.

1032x554 Dubaj, město, o kterém se mluví obr-1

 

Pouštní safari

Další den bude vaše cesta pokračovat pouštním safari, a jakmile pro vás přijede luxusní Land Cruiser s pohonem všech 4 kol, vyrazíte na písečné duny. Nádhernou dubajskou poušť stojí za to vyfotit. Pozdravíte velbloudy, pak si na jednoho sednete a obejdete s ním beduínský kemp. Když budete mít štěstí, spatříte i bílé roztomilé mládě.

Na arabském stanovišti uvidíte sokola, který si vám sedne na ruku a můžete ho pohladit. Ochutnáte typickou beduínskou aromatickou kávu s kardamomem a budete mít možnost vyzkoušet vodní dýmku s příchutí máty nebo hroznového vína. Velkou atrakcí je běhání z duny dolů – do písku se zaboříte tak hluboko, že nespadnete ani když poletíte obrovskou rychlostí z té nejstrmější.

Pokud nechcete trávit čas v top restauracích v centru města, můžete si vychutnat večeři při západu slunce u ohně v poušti, odkud budete sledovat arabské taneční vystoupení. Po představení uvidíte oblohu posetou tisíci hvězdami a do hotelu se vrátíte s úsměvem na tváři. Celou noc můžete strávit v luxusních pouštních resortech nebo privátních kempech.

1032x554 Dubaj, město, o kterém se mluví shutterstock_401671105

 

Kluby a bary, které jinde jen tak nenajdete

Nejspíše se vám bude zdát, že Dubaj má nevyčerpatelnou energii. Najdete tu kvalitní kluby a bary, kde na rozdíl od zbytku města neplatí zákaz pití alkoholu. Neustále se předhánějí, kdo vymyslí lepší zábavní program. A tak tu uvidíte kromě koncertů i velkolepé ohňostroje a jiné vychytávky. Budete se skvěle bavit a nejspíše i protančíte celou noc.

Favoritem je restaurace a bar At.Mosphere v nejvyšší budově světa Burj Khalifa, na jejíž vrchol se dostanete superrychlým výtahem, který dosahuje až 65 km/h. Vyhlídková plošina vám odkryje Dubaj jako na dlani. Pokud sem zamíříte k večeru, pokocháte se krásným západem slunce.

Druhou neméně zajímavou možností je klub 360°, který stojí vedle známého hotelu Burj al-Arab. Zahrají vám ti nejlepší DJs z celého světa a vy si budete vychutnávat koktejl při výhledu na celou Dubaj.

1032x554 Dubaj, město, o kterém se mluví obr-4

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Tipy na další zážitky

Vánoční nákupy v New Yorku

Vánoční nákupy v New Yorku

Užijte si vánoční atmosféru New Yorku v klidu, pohodě a luxusu a nechte se hýčkat v některém z přepychových hotelů. Pro vaši cestu zařídíme vše potřebné.

Objevte více
Pět top restaurací v Římě

Pět top restaurací v Římě

Lze vůbec navštívit Řím a přitom nevyzkoušet to nejzajímavější z italské gastronomie? Nikoliv. Tak neváhejte a vyberte si to nejlepší. Buon appetito!

Objevte více
Dubaj

Dubaj

Ležet na pláži, nakupovat, odpočívat, ochutnávat špičkovou gastronomii z celého světa, oddávat se kultuře, objevovat poušť, hrát golf, sázet na koně i lyžovat. Dubaj vyjde vstříc každému milovníku luxusu a pohodlí.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Ideálním obdobím pro cestu na Arabský poloostrov je jaro, podzim a zima. Vyhnete se největšímu horku a zároveň si odpočinete od chladného počasí v Evropě.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist