Dubaj – město, o kterém se mluví

Zážitky Od každého trochu
Moderní budovy i nádherné písečné pláže, zábavní parky a takřka nekonečné množství atrakcí, největší nákupní galerie světa Dubai Mall, přehlídka nejprogresivnější architektury a technologií, řada golfových resortů nejvyšší úrovně a hlavně prvotřídní služby pro ty nejnáročnější cestovatele. 
1450x674 Dubaj, město, o kterém se mluví shutterstock_234362962

 

Ráj luxusu, nakupování, vynikajícího jídla a nočního života

Dubaj je město plné zážitků pro každého. Dopřejte si prodloužený víkend spojený s taneční party přímo v hotelu. Zaleťte si na pláž, která je zalitá sluncem po celý rok, zajděte si na nákupy a užijte si restaurace světoznámých jmen. Podívejte se na krmení ryb v obrovském akváriu a projeďte tobogánem mezi žraloky.

Dubaj, stejně jako Indonésie, Francouzská Polynésie, Řecko, Portugalsko, Španělsko, Maledivy, Seychely a Mauricius, patří mezi nejvyhledávanější cíle vašich luxusních dovolených.

Netradiční nákupy v pouštní oáze

Někdejší ospalý obchodní přístav se téměř rychlostí blesku neuvěřitelně proměnil ve fascinující ráj plný zábavy, vysokých mrakodrapů a špičkových obchodů. Tajemný šejk Muhammad, tvrdý obchodník, neznající slovo „ne“, se před lety rozhodl změnit Dubaj ve vyhledávané letovisko – oázu v poušti.

Jedním z důvodů, proč navštívit Dubaj je nakupování. To tu totiž opravdu nemá obdoby. Vaše cesta začíná v nákupním centru Souk Madinat, kde vás povozí po vodních stezkách lodní taxi od jednoho obchodu k druhému. Nakupte luxusní kousky do svého šatníku v některých ze 75 butiků a pak naberte síly v jedné z více než 20 populárních restaurací, barů a kaváren.

Aby arabští obyvatelé ukázali své bohatství, vytvořili 3 umělé poloostrovy z písku, na kterých vyrostla vznosná obchodní centra. Jen pro zajímavost – písek, který při výstavbě spotřebovali, by více než 2x zaplnil Empire State Building v New Yorku.

1032x554 Dubaj, město, o kterém se mluví shutterstock_16566973

 

Lyžování v 50 °C? A proč ne!

Teploty tu sice šplhají až k 50 °C, ale v Dubaji je možné všechno. Nebudete lyžovat na písku, ale na uměle vytvořeném sněhu v nejdelší kryté sjezdovce na světě. A rozdíl ani nepoznáte. Ve Ski Dubai si užijete zábavu s celou rodinou – kromě lyžování můžete jezdit na snowboardu nebo se jen koulovat se svými nejbližšími. Sjezdovku s lanovkou najdete v obrovském nákupním centru Mall of the Emirates, který má stovky luxusních obchodů, restaurací a barů, dále kina a bowlingové dráhy.

Po náročném dni spočinete v luxusním hotelu One&Only The Palm, kde se pohodlně ubytujete přímo na soukromé pláži. Budete si vychutnávat panoramatické výhledy a jídlo ve vynikající restauraci Zest, kde vám naservíruje slavný šéfkuchař Yannick Alléno italské nebo asijské pokrmy. Ten doporučuje hovězí maso Wagyu s houbami shitake a teriyaki omáčkou.

1032x554 Dubaj, město, o kterém se mluví obr-1

 

Pouštní safari

Další den bude vaše cesta pokračovat pouštním safari, a jakmile pro vás přijede luxusní Land Cruiser s pohonem všech 4 kol, vyrazíte na písečné duny. Nádhernou dubajskou poušť stojí za to vyfotit. Pozdravíte velbloudy, pak si na jednoho sednete a obejdete s ním beduínský kemp. Když budete mít štěstí, spatříte i bílé roztomilé mládě.

Na arabském stanovišti uvidíte sokola, který si vám sedne na ruku a můžete ho pohladit. Ochutnáte typickou beduínskou aromatickou kávu s kardamomem a budete mít možnost vyzkoušet vodní dýmku s příchutí máty nebo hroznového vína. Velkou atrakcí je běhání z duny dolů – do písku se zaboříte tak hluboko, že nespadnete ani když poletíte obrovskou rychlostí z té nejstrmější.

Pokud nechcete trávit čas v top restauracích v centru města, můžete si vychutnat večeři při západu slunce u ohně v poušti, odkud budete sledovat arabské taneční vystoupení. Po představení uvidíte oblohu posetou tisíci hvězdami a do hotelu se vrátíte s úsměvem na tváři. Celou noc můžete strávit v luxusních pouštních resortech nebo privátních kempech.

1032x554 Dubaj, město, o kterém se mluví shutterstock_401671105

 

Kluby a bary, které jinde jen tak nenajdete

Nejspíše se vám bude zdát, že Dubaj má nevyčerpatelnou energii. Najdete tu kvalitní kluby a bary, kde na rozdíl od zbytku města neplatí zákaz pití alkoholu. Neustále se předhánějí, kdo vymyslí lepší zábavní program. A tak tu uvidíte kromě koncertů i velkolepé ohňostroje a jiné vychytávky. Budete se skvěle bavit a nejspíše i protančíte celou noc.

Favoritem je restaurace a bar At.Mosphere v nejvyšší budově světa Burj Khalifa, na jejíž vrchol se dostanete superrychlým výtahem, který dosahuje až 65 km/h. Vyhlídková plošina vám odkryje Dubaj jako na dlani. Pokud sem zamíříte k večeru, pokocháte se krásným západem slunce.

Druhou neméně zajímavou možností je klub 360°, který stojí vedle známého hotelu Burj al-Arab. Zahrají vám ti nejlepší DJs z celého světa a vy si budete vychutnávat koktejl při výhledu na celou Dubaj.

1032x554 Dubaj, město, o kterém se mluví obr-4

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Tipy na další zážitky

Dovolená na luxusní jachtě

Dovolená na luxusní jachtě

Pronájem jachty otevírá širokou škálu neuvěřitelných míst k objevování a objevovat destinace z paluby soukromé jachty můžete téměř kdekoliv na světě.

Objevte více
Private Jet

Private Jet

Zajišťujeme soukromé lety po celém světě. Spolehlivě vás přepravíme na vybrané místo. Zařídíme širokou škálu doplňkových služeb, transfer i ubytování.

Objevte více
Cesta kolem světa s Four Seasons

Cesta kolem světa s Four Seasons

S námi ji díky luxusním private jetům stihnete i za kratší dobu než Phileas Fogg. Například soukromé letadlo Four Seasons vás dopraví do více než 9 destinací za pouhé tři týdny.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Ideálním obdobím pro cestu na Arabský poloostrov je jaro, podzim a zima. Vyhnete se největšímu horku a zároveň si odpočinete od chladného počasí v Evropě.“

Kateřina Ulmanová

Ticketing Manager & Travel Designér